Дома Фудбал Лига на шампиони Тухел: Не е потребен Роналдо за да победуваш

Тухел: Не е потребен Роналдо за да победуваш

Менаџерот на Челзи, Томас Тухел го коментираше утрешниот дуел со Јувентус во Лигата на шампиони.

Тухел потврди дека неговиот тим е меѓу претендентите за титулата, но не се гледа меѓу фаворитите.

„Јувентус загуби голем шампион, но може да победуваш натпревари и без Кристиано Роналдо. Тој е еден од најдобрите во историјата, но Јувентус има широк состав и искусен тренер. Имаат победнички менталитет и јас прв пат ќе се соочам со нив“, изјави Тухел.

„Веројатно има големи очекувања за нас откако го освоивме трофејот минатата сезона. Ние сме претенденти за трофејот, но не сме меѓу фаворитите“, додаде Тухел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тренерот на Брентфорд за поразот од Челзи: Со ваква ќе игра ќе победевме на 9 од 10 натпревари

Челзи вчера во 8. коло од Премиер лигата го победи Брентфорд на гости со 1:0 со голот на Б…