Дома Топ вести Три англиски гиганти се „тепаат“ за Ковачиќ

Три англиски гиганти се „тепаат“ за Ковачиќ

Англиските медиуми пренесуваат дека Матео Ковачиќ на лето може да го напушти Челзи, но да остане во Премиер лигата.

Според најавите „сините“ се спремни да го пуштат 28 годишниот Ковачиќ на кого договорот му истекува следното лето доколку пристигне понуда од 35 милиони евра.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Челзи го купи Енцо Фернандез во јануари, па јасно е дека минутажата на Ковачиќ додатно ќе се намали, па и тој е спремен да ја промени средината.

Интересот за Хрватот е голем, а битка за неговиот потпис ќе водат Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Ливерпул.

Трите англиски гиганти сакаат да ја искористат ситуацијата и веќе стапиле во контакт со неговиот агент и веќе работат на трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…