Дома Трансфер зона Тричко во финишот го спаси АЕК од пораз (ВИДЕО)

Тричко во финишот го спаси АЕК од пораз (ВИДЕО)

1

Maкедонскиот напаѓач Иван Тричковски беше херој на АЕК Ларнака во претпоследното квалфикациско коло во групната фаза во Лигата на Европа.

Тричковски постигна гол во ремито на АЕК од 1:1. Белгискиот тим водеше уште од 26 минута и успеваше да му одолеаа на домашниот тим, меѓутоа Тричко во финишот со глава ја смести топката во мрежата на Белгијците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Смолинг ја воодушеви Италија, на Рома ќе и биде тешко да го задржи

Крис Смолинг ова лето пристигна на „Олимпико“ како позајмен фудбалер од Манчестер Јунајтед…