Дома Фудбал Италија Тренерот на Наполи: Ќе му удрам шлаканица на Игуаин!

Тренерот на Наполи: Ќе му удрам шлаканица на Игуаин!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Викендов на програмата во Серија А е големото дерби помеѓу Јувентус и Наполи, па секако главна тема на Апенините е Гонзало Игуаин.

Секако, во центарот на вниманието ќе биде напаѓачот на Јувентус кој минатата сезона го носеше дресот на Наполи, Гонзало Игуаин.

Тренерот на Наполи, Маурицио Сари вели дека на Аргентинецот кој за огромна сума се пресели во големиот ривал ќе му удри шлаканица кога ќе го види.

„Како ќе се поздравам во сабота со Игуаин? На ист начин на кој што еден татко би поздравил син на кого што му е лут. На теренот не постојат пријатели. Пред нас е многу важен натпревар. Ќе му удрам шлаканица“, изјави Сари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Милан преговара со ѕвездата на Виљареал

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ми…