Дома Фудбал Останато Тренерот на Ал Наср од Роналдо посакува само една работа

Тренерот на Ал Наср од Роналдо посакува само една работа


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Кристијано Роналдо пред крајот на 2022 година потпиша договор со Ал Наср од Саудиска Арабија и го доби најбогатиот договор во историјата.

Роналдо потпиша договор до 2025 година, а ќе заработува по 200 милиони евра годишно и ќе биде главна ѕвезда во Саудиска Арабија.

Тренерот на Ал Наср, Руди Гарсија кажа што му посакува на Роналдо пред почетокот на новата авантура.

„Единствено нешто што му посакувам на Роналдо е да го откриe задоволството од играњето и повторно да се насмее. Ако го пронајде тоа задоволство, тогаш целта ќе биде постигната“, изјави Гарсија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…