Дома Топ вести ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Рибери е веста на денот, Барса со нова идеја за Нејмар

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Рибери е веста на денот, Барса со нова идеја за Нејмар

И денес сме тука да известуваме за се што се случува на трансфер пазарот, следете не и бидете во тек!

Рибери денес пристигна во Фиренца на потпис со Фиорентина.

Манџукиќ може да заврши во Барселона!

Џеко не заврши во Интер и сега откри зошто.

Кинез кој шест години не играл професионален фудбал потпиша договор со Понфредина.

Лион со порака до Јувентус: Дембеле не е на продажба!

Јувентус се поврзува со Нејмар – еве како ќе изгледа тимот на „старата дама“ ако пристигне Бразилецот.

Барса има нова идеја за Нејмар!

Вчера се појави вест дека Макси Лопез сензационално може да заврши во Динамо Загреб, но сето тоа денес е демантирано. Лопез е на пат за Италија каде што ќе потпише договор со Кротоне.

Договорено: Диего Лаксалт ќе ја засили Аталанта!

Официјално: Ислам Слимани е нов фудбалер на Монако.

Барса му понудила на Јувентус размена Ракитиќ – Чан, но во Јувентус експресно ја одбиле таа можност.

Рибери и претставен во Фиренца!

Бранислав Ивановиќ би можел да ја засили Црвена Звезда. Засега нема некои подетални информации за оваа ситуација.

Италијанските медиуми пишуваат дека Рома и Јувентус ги обновуваат преговорите за Даниеле Ругани.

Aнхел Кореа и Милан! Атлетико изгледа конечно ја прифатил понудата од 42 милиони евра. Сега треба да се чека само заминување на Андреа Силва за трансферот да биде официјализиран.

„Скај Спот“ пренесува дека денес се водат завршните преговори помеѓу Интер и Манчестер Јунајтед за Алексис Санчез.

Боатенг на излезни врати од Баерн!

Фиорентина доведува уште едно зучно засилување – Берарди или Де Паул!

Toтенхем го продаде Жорж Кевин Нкуду на Бешикташ.

Официјално: Стариџ е нов играч на Трабзон.

17:20..

БИДЕТЕ СО НАС СЛЕДУВААТ НОВИ ИНФОРМАЦИИ!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Фердинанд: Санчо му е потребен на Манчестер Јунајтед

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед се надева дека „црвените ѓаволи“ ќе успеат да го…