Дома Луд Спорт Трагедија: Се самоуби една од најубавите руски спортистки

Трагедија: Се самоуби една од најубавите руски спортистки

Руската репрезентативка во одбојка, Арина Михајлина почина во неделата, а денес тамошните медиуми пренесуваат дека станува збор за самоубиство.

„Почина 21-годишната Арина Михајлина, млада репрезентативка во одбојка на песок и член екипата Одинчово. Деталите на нејзината прерана смрт не се познати во јавноста“, јави руската агенција.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Потоа нејзината колешка Марија Халецкаја ги откри деталите.

„Веста  е ужасна. Сите сме во целосен шок. Она што е сигурно е дека се случичо самоубиство после нервен слом“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ракун прекина фудбалски натпревар🎥

На мечот од МЛС меѓу Филаделфија Унион и Њујорк Сити, ракун се појави на теренот. Фудбалер…