Дома Македонски спорт Трагедија во Струмица: Почина поранешен одбојкарски репрезентативец на Македонија

Трагедија во Струмица: Почина поранешен одбојкарски репрезентативец на Македонија

Денес Струмица ја погоди трагедија во која згасна животот на поранешниот одбојкар на Џио Струмица, Дејан Стојчев.

Стојчев освен тимот на Џио Струмица е поранешен член на кадетската и јуниорската репрезентација на Македонија.

Животот на Стојчев прерано згасна на 32 години.

Оваа трагична вест го потресе градот Струмица како и пошироката одбојкарска јавност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Во Наполи се славеше 21.роденден на Елмас

Eлиф Елмас вчера го прослави 21. роденден и по тој повод го собра скоро целиот тим на Напо…