Дома Македонски спорт Трагедија во Струмица: Почина поранешен одбојкарски репрезентативец на Македонија

Трагедија во Струмица: Почина поранешен одбојкарски репрезентативец на Македонија

Денес Струмица ја погоди трагедија во која згасна животот на поранешниот одбојкар на Џио Струмица, Дејан Стојчев.

Стојчев освен тимот на Џио Струмица е поранешен член на кадетската и јуниорската репрезентација на Македонија.

Животот на Стојчев прерано згасна на 32 години.

Оваа трагична вест го потресе градот Струмица како и пошироката одбојкарска јавност.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„БК 7 Мај Леов“ победници на изборното првенство до 15 години во женска конкуренција

На 25.01.2020 во Скопје на изборното првенство У15 БК 7 Мај Леов освои I место екипно во ж…