Дома Трансфер зона Тотенхем го продаде Алдервилд за 15 милиони евра

Тотенхем го продаде Алдервилд за 15 милиони евра

Нуно Еспирито Санто сака нова одбрана во Тотенхем, а сега го направи и првиот чекор.

После шест години на две сезони пред истекот на договорот Тоби Алдервилд (32) го напушта Катар и се сели во Катар. Како што пренесува „Телеграф“ Белгиецот ги договорил условите со Ал-Духаил кој на „петлите“ ќе им исплати 15 милиони евра.

Новиот стратег на Тотенхем има намера да ја реновира дефанзивната линија. На неговиот „радар“ се Такехиро Томаси од Болоња, Милан Скриниар од Интер и Жил Кунде од Севиља.

За било кој да се одлучи ќе мора Тотенхем да издвои повеќе од заработените 15 милиони евра. Алдервилд во катарскиот клуб го чека договор на три години и тој доаѓа на местото на Менди Бенатија кој сега е слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Паул после само 6 месеци се враќа во Серија А

Родриго де Паул ова лето беше на мета на многу европски гиганти и се одлучи кариерата да ј…