Дома Трансфер зона Тијаго Силва пред потпис на нов договор со Челзи

Тијаго Силва пред потпис на нов договор со Челзи

Бразилецот Тијаго Силва игра во одлична форма и тоа го покажа и во натпреварот против Јувентус во Лигата на шампионите кога во една ситуација спаси и чист гол.

Силва се покажа како вистински лидер во одбраната и затоа „сините“ сакаат да го задржат во своите редови. Италијанскиот новинар Фабрицио Романо тврди дека наскоро двете страни ќе започнат преговори за нов договор со јавност до јуни 2023 година.

37-годишниот дефанзивец го сака клубот, фановите, атмосферата и има одличен однос со Тухел со кого и соработуваше во ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гвардиола: Не преговараме за доведување на Олмо

Во медиумите во изминатата недела се појави информација дека Манчестер Сити преговара за д…