Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 24.11.2022)

Тикет на денот (четврток, 24.11.2022)

tiket na denot

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


денешните натпревари ќе се комплетира првото коло од СП во Катар. Се играат уште натпревариет во групите Г и Х. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Уругвај – Јужна Кореа – 1Х&0-2 @ 1.85 во Mozzart

Првиот натпревар од Х групата ќе биде помеѓу Уругвај и Јужна Кореа. Јужноамериканците два пати беа светски шампиони, но тоа беше пред скоро 90-тина години. Во последно време најдобар резултат им беше полуфиналето во Јужна Африка. Во овој тим главни играчи се Годин, Кавани и Суарез, но некако најмногу се очекува од Нуњез, центарфорот на Ливерпул. На Мундијалот во 2002 година, Корејците беа трети, а впечатокот е дека тоа се случи благодарение на фактот што беа домаќините. Уште еднаш ја поминаа групата, а тоа се случи во 2010 година во Јужна Африка. Повторно лесно ги поминаа азиските квалификации и ќе видеме дали и овој пат ќе стигнат во втората фаза. Овде очекуваме тврд натпревар и типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.85 во Mozzart.

Португалија – Гана – 1&3+ @ 2.25 во Bet365

Кристиано Роналдо има уште еден обид да стигне до единствениот трофеј кој му недостига во пребогатата кариера. Малку фалеше за Португалците воопшто да не одат на Мундијалот, а тоа беше заслуга на Србија, но сепак во Бараж успеаа преку Македонија да стигнат во Катар. Во меѓувреме, Кристиано се раздели со Јунајтед, па на СП игра како фудбалер без клуб. Гана и понатаму го памети ¼ финалето во Јужна Африка. Милиметри ја делеа оваа селекција од ½ финале, но промашија пенал за победа во судиското продолжение. Овде искрено очекуваме Португалија да доминира, па предлагаме да изиграте 1&3+ со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.16

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 26.09.2023)

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во наредните три дена…