Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 11.01.2023)

Тикет на денот (среда, 11.01.2023)

tiket na denot

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Денес понудата е баш интересна. Французите играат комплетно коло, а тука се и куп натпреварите од сите страни на Европа.

Троа – Марсеј – 2&2+ @ 2.05 во Mozzart

Тимот од покраината Шампањ го дочекува вицешампионот на Франција. Олимпик Марсеј во моментов е на третата позиција на табелата и има четири бода помалку од Ленс, а осум од лидерот ПСЖ. Екипата од Марсеј е во серија од четири последователни победи во Лига 1, поточно две запишаа пред паузата, а две после паузата. Минатиот викенд славеа во купот, а последниот триумф во првенството го забележаа во Монпеље. Троа после 17 кола е на 13-то место со  вкупно 18 бода. Минатата сезона завршија на 15-то место, а овој пат на претходните две кола ремизираа со Нант и славеа во Стразбур. Бод ќе им одговара на овој натпревар, но сепак гостите се поквалитетни и очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 2&2+ со квота 2.05 во Mozzart.

Милан – Торино – 1&2+ @ 1.97 во Bet365

Веруваме дека фудбалерите на Милан се уште не се опоравени од тоа што им се случи против Рома во неделата. Водеа 2-0 до 87-та минута, но сепак останаа без победа. Волчицата постигна два погодоци во финишот, вториот во 93-та минута и им зедоа бод. Како што стојат работите, тешко дека Милан ќе го одбрани Скудето ако се „расфрла“ со бодови на овој начин. Гостите имаат многу проблеми во првенството и се наоѓаат на 10-то место со 23 бода, а зад себе имаат три последователни реми резултати. Милан е секако фаворит на овој натпревар и очекуваме лесно да победат, а притоа да се постигнат и најмалку два погодоци. Коефициентот за 1&2+ е 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.04

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 09.02.2023)

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Денешната понуда е е…