Дома Тикет на денот Тикет на денот (сабота, 22.06.2024)

Тикет на денот (сабота, 22.06.2024)

Понудата за денес е фокусирана воглавно на ЕУРО 2024, а покрај нив ќе се игра и во некои други лиги ширум светот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Белгија – Романија – 1/1 @ 2.25 во Mozzart

Белгија дефинитивно разочара во првото коло. Тие иако беа огромни фаворити на натпреварот против Словачка, сепак на крајот запишаа пораз и сега имаат 0 бодови на своето конто. За разлика од нив пак, Романија успеа да ја надигра селекцијата на Украина и запиша убедлива победа со 3-0, па тоа некако делуваше како сериозна закана за останатите екипите од групата Е. Ние веруваме дека Белгија ќе сака да се оправда за киксот од минатото коло, па затоа и веруваме дека ќе победат на овој натпревар без поголеми проблеми. Наш предлог е 1/1 со квота 2.25 во Mozzart.

Согндал – Консвингер – ГГ @ 1.50 во 22Bet


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Екипата на Согндал имаа големи амбиции на почетокот на сезоната, но некако како што изминува времето, така тие се далеку од исполнувањето на примарната цел која им е позиционирање во една од првите две позиции. После серијата неуспеси во последното коло запишаа победа, па сега на овој дуел влегуваат со добро расположение. Гостите од друга страна се лидери на табелата, но имаат зад себе два врзани неуспеси, поточно едно реми и еден пораз. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.50 во 22Bet.

Гимнастик – Малага – ГГ @ 1.99 во Bet365

Овде имаме реванш дуел од финалето за пласман во повисок ранг на шпанската фудбалска лига,а а во него ќе се сретнат Гимнастик и Малага. Во првиот натпревар, гостите стекнаа предност од еден погодок и веруваме дека ќе дадат се од себе за да ја сочуваат таа предност. Гимнастик пак имаше одлична сезона зад себе и ова им е клучен натпревар, но големо е прашањето дали ќе успеат да ја неутрализираат предноста која ја има Малага и да победат. Ние веруваме дека ќе гледаме неизвесен натпревар, па затоа типуваме ГГ со квота 1.99 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.71

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 25.07.2024)

Голем број на натпревари се играат денес во квалификациите за Лига Европа и конференцискат…