Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 09.01.2023)

Тикет на денот (понеделник, 09.01.2023)

tiket na denot

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Денешната понуда не е кој знае колку фантастична, но сепак ние се потрудивме да издвоиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Верона – Кремонезе – 1 @ 2.11 во Mozzart

Овде имаме дуел каде што се сретнуваат две екипи од долниот дел на табелата, поточно се сретнуваат последнопласираните екипи во италијанската Серија А, а дефинитивно поразениот од овој натпревар ќе бдие во тешка ситуација. За Верона мора да признаеме дека сме изненадени од овој лош пласман. Тие се последни со само шест бода од 16 натпревари и една остварена победа. Меѓутоа, во средата зедоа бод во Торино каде што ремизираа со домашните „Бикови“ со резултат 1:1. Кремонезе во средата беше на чекор до освојување на бод и тоа на натпреварот против Јувентус, но сепак не успеаа во тоа и беа поразени. Овде ние сметаме дека Верона е поблиску до трите бода и типуваме  1 со квота 2.11 во Mozzart.

Аланијаспор – Трабзон – ГГ3+ @ 1.95 во Bet365

Сметаме дека Трабзон се прости од титулата и покрај фактот што имаат изиграно само 16 кола. Не толку поради заостатокот кој го имаат инстанбулските клубови, туку поради неубдливата игра. Тие го победија Фенербахче во првиот натпревар, но и понатаму на страна играат катастрофално. Трабзон оваа есен играше и во групата од Лига Европа бидејќи не успеаа да се квалификуваат во ЛШ. Аланија досега е поразена само еднаш како домаќин, а тоа се случи кон крајот на август кога трите бода им ги зеде Истанбулспор. Овде веруваме во ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ  ВО Bet365: 4.11

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 28.01.2023)

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Фантастичната понуда за денес ни даде можнос…