Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 07.11.2022)

Тикет на денот (понеделник, 07.11.2022)

tiket na denot

Денес започнува последната седмица со клупско натпреварување во 2022 година. Наскоро ќе започне Мундијалот во Катар, па целото внимание ќе ни биде таму. Ова е нашиот предлог тикет за денес.


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Реџина – Џенова – Х2&2+ @ 1.95 во Mozzart

Домаќините играат одлично оваа сезона и не не чуди тоа што моментално се на 5-та позиција пред дерби натпреварот со Џенова. Реџина со победа би можеле да стигнат на втората позиција и да бидат само пет бода разлика од лидерот Фросиноне. Во Серија А ќе патуваат две екипи, па и второто место е цел на многу тимови. За Џенова, се освен експресен повраток во елитата би било неуспех, а во пвите 11 натпревари поразени се само еднаш. Не веруваме дека гостите ќе бидат поразени, па затоа типуваме Х2&2+ со квота 1.95 во Mozzart.

Митиланд – Нордсјеланд – ГГ3+ @ 2.03 во Bet365

Екипата од Фарум максимално ја искористи приликата што Копенхаген и Митиланд играа во групната фаза од европските натпреварувања и стигна на лидерксата позиција на данската Супер лига. Тоа и не е толку важно со оглед на тоа што има уште многу да се игра. Шампионатот е доста изедначен, а од титулата сигурно нема да се откажат Митиланд и Копенхаген кои имаат солиден заостаток на бодови. Триумфот   над Штурм за Митиланд беше важен за овој тим во однос на пласманот во нокаут фазат, а во домашното  првенство дефинитивно треба да ја поправат формата. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 2.03 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 3.96

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 06.12.2022)

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Уште два натпрев…