Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 06.01.2023)

Тикет на денот (петок, 06.01.2023)

tiket na denot

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Како што изминуваат празниците, така пополека на терен се враќаат фудбалските лиги. Наскоро ќе имаме и комплетна понуда за обложување, а од тоа што е понудено за денес ние издвоивме супер дабл и ќе ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Твенте – Емен – 1/1 @ 2.30 во Mozzart

Твенте замина на пауза во солидна форма, поточно со две реми во последните две кола и во моментов се наоѓаат на горните позиции на табелата, а со оглед на нивните амбиции, може да кажеме дека се и задоволни со досегашниот учинок. Емен е денешниот нивни противник, тимот кој е е дел од плеј оф зоната. Тие имаат вкупно 11 бода од 14 изиграни кола и со оглед на фактот дека имаат само две победи откако е започнато првенството, воопшто не е чудно што се наоѓаат на црвената позиција. Како и да е, овде ние сметаме дека Твенте ќе доминира и типуваме 1/1 со квота 2.30 во Mozzart.

Понферадина – Виљареал Б – ГГ @ 1.91 во Bet365

Домаќините дефинитивно можеа повеќе во овој шампионат. Во моментов се дел од зоната за елиминација, а доколку се случи таков исход, дефинитивно фановите на овој клуб би биле разочарани. За противник го имаат вториот тим на Виљареал кој игра променливо, па затоа и се наоѓа на средината на табелата. Овде може да кажеме дека и двете екипи знаат да изиграат со гол повеќе, па затоа како најлогичен тип за овој дуел ни е ГГ со квота 1.91 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.39

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 04.02.2023)

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Денешната понуда е ф…