Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 29.11.2022)

Тикет на денот (вторник, 29.11.2022)

tiket na denot

Од денес започнува третото коло од групанта фаза на Мундијалот, а вечер ќе ги дознаеме четирите екипи кои ќе играат во 1/8 финалето. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Холандија – Катар – 1/1&3+ @ 1.90 во Mozzart

Холандија веќе се пласираа во 1/8 финалето, а останува само да се види дали ќе ја заземат првата или втората позиција. Уверени сме дека ќе бидат победници на групата со оглед на тоа што ривал им е селекцијата која е домаќин, и едноставно е преслаба за вакво натпреварување. Ако ништо друго, го постигнаа првиот гол и тоа дефинитивно им е најголемиот успех досега. Холандија го победи Сенегал, а потоа зеде бод против Еквадор. Во двата натпревари се покажа дека тимот на Ван Гал има свои слабости, па од големо значење е да го освојат првото место на табелата и да избегнат 1/8 финале од Англија за која сметаме дека ќе триумфира во Б група. Ова е Светско Првенство и нема многу простор за калкулации. Очекуваме Ван Гал да ги одмори некои првотимци, но сепак ние сметаме дека ќе доминираат Холанѓаните. Наш предлог е 1/1&3+ со квота 1.90 во Mozzart.

Иран – САД – ГГ3+ @ 2.80 во Bet365


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Убедливо најинтересниот натпревар денес ќе се игра помеѓу Иран и САД. Овој дуел ќе биде помеѓу две држави кои и немаат баш „љубов“ меѓу себе, а освен тоа диреткно ќе се одлучува кој ќе продолже во 1/8 финалето. Иран разочара на стартот и не толку поради поразот од Англија, туку поради шесте примени погодоци, но затоа значително го поправи впечатокот против Велст. Тоа беше втора победа на оваа селекција на Мундијалот, а првата ја остварија во далечната 1998 година и тоа против САД: Американците изиграа два добри натпревари и зедоа два бода, па сега и бод ќе им биде доволен ако Велс не ја победи Англија. Овде ќе имаме дуел со многу мотив и веруваме дека ефикасноста нема да изостане. Типуваме ГГ3+ со квота 2.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.32

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 09.12.2023)

Понудата е фантастична и се игра фудбал ширум светот. Ова е нашиот предлог тикет за оваа с…