Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 07.02.2023)

Тикет на денот (вторник, 07.02.2023)

tiket na denot

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Наредните денови нема да имаме пребогата понуда, но тоа нема да не спречи да го составиме тикетот на денот. Ова е нашиот предлог.

АЗ Алкмар – Утрехт – ГГ3+ @ 2.05 во Mozzart

Пред само 10 дена овие две екипи се сретнаа на истото место во превенството во Холандија. Изиграа спектакуларен натпревар со резултат 5-5. Тешко е да се дефинириа кој беше задоволен бидејќи и двете екипи заслужуваа повеќе од бод. АЗ е екипа која се бори за титула и губитокот на тие два бода може многу да ги чини, особено поради фактот што минатиот викенд останаа без триумф и на гостувањето кај Волендам. Утрехт е на 7-та позиција и тие се борат за излез во Европа. Шанса за тоа имаат и преку купот, а ова е натпревар од 1/8 финалето и искрено немаа некој тежок испит во однос на противниците. Овде ние решивме да типуваме голови и тоа ГГ3+ со квота 2.05 во Mozzart.

Ајнтрахт – Дармштат – ГГ3+ @ 1.98 во Bet365

Во 1/8 финалето од германскиот ДФБ куп се игра соседско дерби. Тоа што е гостинот делл од Цвајт не мора ништо да значи, особено поради фактот што Дармштат има големи шанси повторно да стане дел од Бундеслигата. Овој тим е убедлив лидер во Цвајт и во првите 19 кола изгубија само еднаш, а тоа се случи во првото коло против Регенсбург. Ајнтрахт исто така игра фантастично и тие немаат изгубено од крајот на октомври, а напоредно со Бундеслигата играат и во ДФБ купот, но и во ЛШ каде што се пласираа во 1/8 финалето и ги чека двомеч со Наполи. Овде повторно ние решивме да го избегнеме конечниот исход и типуваме ГГ3+ со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 24.03.2023)

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Квалификаци…