Дома Македонски спорт Мак фудбал Тиквеш пред натпреварот со Бреидаблик ги претстави дресовите за новата сезона 📸

Тиквеш пред натпреварот со Бреидаблик ги претстави дресовите за новата сезона 📸

Освојувачот на Купот на Македонија, екипата на Тиквеш в четврток ќе ја стартува европската епизода против Бреидаблик од Исланд.

Пред овој натпревар тимот од Кавадарци ги промовираше дресовите за новата сезона. Дресовите македонскиот претставник во квалификациите за Конференциската лига може да ги користи веќе од четврток.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Билетите за натпреварот против Бреидаблик се пуштени во продажба и се продаваат по цена од 200 денари. Натпреварот се игра во терминот од 17:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Уште еден Македонец во Шкотска: Доријан Бабунски потпиша за Данди!

Македонската колонија во Шкотска од денес е побројна за уште еден фудбалер – Доријан…