Дома Фудбал Останато Тепачка како во Русија ретко се гледа на фудбалските терени (ВИДЕО)

Тепачка како во Русија ретко се гледа на фудбалските терени (ВИДЕО)

Рускиот тим Крилја Советов славеше против Оренбург со 1:0, но резултатот од овој натпревар падна во втор план поради сцените кои се случија во судиското продолжение.

Во целата турканица која настана најмногу се истакна Александар Анјуков кој го удри дефанзивецот на Оренбург, Андреа Чуканов заработи директен црвен картон.

Дел од играчите на двата тима се обидуваа да ги разделат фудбалерите, а исклучен беше и Миодраг Боживиќ (тренерот на Крилја Советов).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Киелини: Погба? Кога дојде мислев дека е само уште еден играч во низата

Пред да се врати во Манчестер Јунајтед во 2016 гофина за 105 милиони евра Пол Погба од Јун…