Дома Топ вести Тен Хаг ја сака младата ѕвезда на Аталанта

Тен Хаг ја сака младата ѕвезда на Аталанта


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за потписот  на напаѓачот на Аталанта, Расмус Хојлунд.

19-годишниот Данец игра одлично од почетокот на сезоната, а беска и на натпреварите за репрезентацијата, па се етаблираше во еден од најголемите таленти во Европа.

Манчестер Јунајтед е во потрага по класичен напаѓач и верува дека Хојлунд е идната ѕвезда на светскиот фудбал и може многу години да го предводи нападот.

„Црвените ѓаволи“ сакаат да ја победат конкуренцијата бидејќи за младиот Данец интерес покажуваат уште Арсенал, Милан и Барселона.

Тен Хаг веќе имал неколку разговори со Хојлунд и го убедува да се пресели на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал спреми 100 милиони за Лаутаро

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Приоритет на Реал Мадрид во летниот …