Дома Топ вести Тен Хаг го сака „детето“ од Манчестер Сити

Тен Хаг го сака „детето“ од Манчестер Сити

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг е заинтересиран за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг.

Холанѓанецот сака да ја засили десната страна од одбраната и во јануари е спремен да испрати понуда за 21-годишниот Фримпонг.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Фримпонг пристигна во Леверкузен во јануари од Селтик за 11 милиони евра и има договор со „фармацевтите“ до 2025 година.

Интересно е што играчот е продукт на школата на Манчестер Сити, но не успеа да се наметне кај „граѓаните“, па беше продаден во 2019 година.

Тој во Леверкузен игра одлично и има 12 асистенции на 60 меча, па Тен Хаг смета дека одлично ќе се вклопи во неговиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …