Дома Останати Тенис Тенисер во Монтреал среде меч јадеше хамбургер 🎥

Тенисер во Монтреал среде меч јадеше хамбургер 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Ретко се случува на паузите во тенисот да видиме некои необични сцени, а сега во таква ситуација се најде Џенсон Бруксби.

Американскиот тенисер на сред меч на турнирот во Монтреал си нарача хамбургер и го јадеше пред камерите.

„Момчето огладне, не заборавајте дека Станислас Вавринка на еден меч си нарача кафе“, искоментира навивач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Спектакл во Рим: Ѓоковиќ и Бејл заедно играа голф 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ учеству…