Дома Трансфер зона Таткото на Халанд зборуваше за иднината на неговиот син, нема дилеми во неговата желба

Таткото на Халанд зборуваше за иднината на неговиот син, нема дилеми во неговата желба

Eрлинг Халанд одлучи да остане во Борусија Дортмунд да се обиде да ја запре доминацијата на Баерн.

Норвешкиот голгетер на 29 натпревари за Борусија постигна 27 голови и секако дека се поврзува со гигати како Реал Мадрид, Јувентус, Манчестер…Но, неговиот татко сега ја отфрли можност 20 годишниот фудбалер наскоро да ја напушти Германија.

„Кога играте добро тогаш е логично за вас да се интересираат бројни клубови. Медиумите се полни со вести за негово заминување, но станува збор за шпекулации кои немаат врска со вистината. Ерлинг потпиша договор со Борусија до 2024 и тој е среќен што игра во оваа екипа. На никого не му памаѓа на памет негово заминувае. Неговата желба е со Борусија да го симне Баерн од тронот“, изјави таткото на Халанд, Алф-Инге.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

RMC го објави името на новиот клуб на Лионел Меси!

Сагата околу Лионел Меси која траеше летоска заврши откако Аргентинецот беше принуден да о…