Дома Македонски спорт Мак фудбал Судиска анализа: Голот на Вардар против Гостивар исправно бил поништен

Судиска анализа: Голот на Вардар против Гостивар исправно бил поништен

Судиска комисија ги разгледа спорните моменти од 19 коло на ПРВА МФЛ, и ги донесе следните заклучоци:

 На натпреварот Фк.Гостивар– Фк.Вардар  одигран на 17.02.2024 година, анализирана е ситуацијата од 7 минута.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


“Главенсудија: Александар Ставрев. Помошни судии: Дејан Костадинов и Даниел Василевски.

7 минута: ИСПРАВНА ПРОЦЕНКА НА ПРВИОТ ПОМОШЕН СУДИЈА (За сигнализирано офсајд позиција на гостински играч и исправно поништен гол, при резултат 0:0)

Центрирана топка во 16-сетникот на домашната екипа, топката дојде до играч на гостинската екипа кој постигна гол.

Исправна одлука на првиот помошен судија, сигнализирано офсајд позиција на играчот на домашната екипа, бидејки на моментот на додавање на топката од својот соиграч, играчот се наоѓаше позади претпоследниот играч од одбраната на домакините. Голот исправно беше поништен и досудено идиректен слободен удар за домашната екипа

Комплетната судиска анализа – ТУКА.

Фото: ФК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…