Дома Фудбал Репрезентации Суарез потсети на старите навики: Ќе гризнеше фудбалер на Колумбија 🎥

Суарез потсети на старите навики: Ќе гризнеше фудбалер на Колумбија 🎥

Големи инциденти беа забележани во натпреварот помеѓу Колумбија и Уругвај во кој Колумбијците славеа победа о 1:0 и се пласираа во финалето.

На трибините видовме жестока пресметка во која учествуваа и фудбалерите на Уругвај, додека на теренот внимание привлече и Луис Суарез.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Уругваецот се потсети на старите навики, па тргна да гризне репрезентативец на Колумбија. На објавената снимка може да се види како Суарез тргнува кон фудбалерот, но во еден момент застанува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Манчестер Јунајтед ја „краде“ големата желба на Милан

Еден од приоритетите на Милан во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, а…