Дома Фото Страв за секој дефанзивец: Адама Траоре како да тргнал на бокс натпревар 📸

Страв за секој дефанзивец: Адама Траоре како да тргнал на бокс натпревар 📸

Адама Траоре вечерва го игра еден од најважните натпревари во кариерата – четвртфинале во Лига Европа против Севиља.

Интересна фотографија е направена во моментите кога играчите излегуваа на теренот. Траоре беше во кадар, а во тие моменти дојде до израз изгледот на лицето и ставот на телото како да оди во ринг на бокс натпревар.

Навистина не им е лесно на противничките дефанзивци. Доволно е само да ја видите оваа фотографија…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Полицијата има прислушкувани разговори: Суарез мора да положи!

Италијанските медиуми утрово објавија дека Луис Суарез со измама го поминал тестот по итал…