Дома Фудбал Столе ја има одбраната на колото во Примера🎥

Столе ја има одбраната на колото во Примера🎥

Рајо Валекано со победа над Алмерија ја отвори сезоната во Ла Лига (0:2), а на голот блескаше нашиот Столе Димитриевски.

Димитриевски се најде во идеалниот тим на првото коло, а една од неговите интервенции беше избрана за одбрана на колото.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Видеото може да го погледнете ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…