Дома Фудбал Останато Стигна казната од УЕФА за Фенербахче поради скандалозното скандирање на навивачите

Стигна казната од УЕФА за Фенербахче поради скандалозното скандирање на навивачите

Eвропската куќа на фудбалот го казни Фенербахче со 50.000 евра за скандирањето на навивачите на овој клуб против Динамо Киев.

Навивачите на Фенер против Динамо во второто коло од квалификациите за ЛШ скандираа „Путин Путин“ како провокација за украинските фудбалери.

Освен паричната казна Фенербахче ќе мора да го намали и капациетот за следниот натпреват во УЕФА натпреварувањата за 5.000 места.

Ќе потсетиме од неодамна играч на Фенербахче стана македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тухел: Конте е одличен стратег, но не му верувам

Во недела се игра првото дерби во Премиер лигата, Челзи ќе го пречека Тотенхем. Ривалите о…