Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Србите „удрија“ по Пикси поради – Јамал!

Србите „удрија“ по Пикси поради – Јамал!

Репрезентацијата на Шпанија се пласираше на Европското Првенство, а главна ѕвезда е 16-годишниот Ламин Јамал кој и вчера постигна спектакуларен гол.

По ваквите настапи на Јамал на удар во српската јавност се најде селекторот Драган Стојковиќ – Пикси.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Имено, тие потсетија на ситуацијата со Александар Павловиќ кој во моментите кога беше три години повозрасен од Јамал одлучуваше каде ќе игра, а Пикси изјави дека нема да го повика за Србија.

Објаснувањето на Пикси беше дека бил премлад и дека нема од „болница“директно во репрезентација“ да носи фудбалери.

@srpskinsajder 👀 #fyp #viral ♬ original sound – srpski_insajder
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…