Дома Видео Спектакуларно забивање на Вестбрук против Јута 🎥

Спектакуларно забивање на Вестбрук против Јута 🎥

Кошаркарите на Ла Лејкерси успеаа да стават крај на низата од три порази во низа и на домашен терен ја совладаа Јута со 101:95.

Во овој натпревар го видовме можеби најатрактивното забивање во досегашниот дел од сезоната. Вестбрук зема залет од линијата за три поени, изведе фантастичен скок, го „прелета“ Руди Гобер и спектакуларно ја заби топката во кошот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Удри дете со рекет на трибините на Ролан Гарос и доби само парична казна 🎥

Ирина Камелија Бегу заработи само парична казна за инцидентот од второто коло на Ролан Гар…