Дома Фудбал Англија Спектакуларен гол на Хари Кејн од 30 метри! 🎥

Спектакуларен гол на Хари Кејн од 30 метри! 🎥


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Тимот на Тотенхем стигна до рано водство против Брентфорд во Премиер лигата, а најзаслужен беше најдобриот играч на овој тим Хари Кејн.

Се играше осмата минута кога Кејн велемајсторски го искористи краткото додавање од Кулушевски и ја погоди мрежата од 30-тина метри.

Овој натпревар за Тотенхем е важен затоа што иако ја загуби битката за ЛШ, се уште е во игра за место во Лига Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тага во Дортмунд, еуфорија Минхен: Борусија си дозволи да ја изгуби титулата!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Се беше подг…