Дома Видео Спектакл на Олимпико: Неверојатен погодок на Михтаријан ?

Спектакл на Олимпико: Неверојатен погодок на Михтаријан ?

Рома славеше против Парма на Олимпико.

Рома ја заврши работата после првото полувреме кога имаше предност од 3:0.

Еден гол постигна Мајорал, додека два гола за римскиот клуб постигна Михтаријан кој се наоѓа во одлична форма.

Посебно импресивен беше голот за 2:0 кога Ерменецот постигна спектакуларен погодок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите  немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гости…