Дома Македонски спорт Мак ракомет Состави: Вујовиќ со три измени од Сегедин сака да ја прекине црната серија

Состави: Вујовиќ со три измени од Сегедин сака да ја прекине црната серија

Веселин Вујовиќ направи три измени во тимот на Вардар за денешниот натпревар против ПИК Сегед.

За разлика од првиот натпревар на гостински терен за денес ги нема Борко Ристовски, Стефан Атанасовски и Мартин Карапалевски, надвор од теренот и за овојх дуел остана Куни Моралес.

Добра вест е што се враќа Жереми Тото, а нови имиња за разлика од претходниот меч се Васил Гогов и Давид Савревски.

Вардар во Лигата на шампионите бара излез од кризата и црвено-црните во овој момент се во серија од четири порази (Монпеље, Алборг, Кил, ПИК Сегед). На табелата Вардар со пет бода е е шестопласиран.

Фото: Денис Дуковски/РК Вардар

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Бабиќ: Не чека голема борба и една ментална битка!

Утре од 20:45 часот Еурофарм Пелистер ќе го пречека Спортинг Лисабон во рамките на Европск…