Дома Останати Тенис Сопругот на Линдзи Вон не и дозволи да му аплаудира на Медведев (ВИДЕО)

Сопругот на Линдзи Вон не и дозволи да му аплаудира на Медведев (ВИДЕО)

Поранешната скијачка Линдзи Вон беше дел од вете финалиња на УС Опен во саботата и неделата, машкото финале помеѓу Медведев и Надал донесе големи возбудувања.

Интересна сцена беше забележана на трибините каде што Вон со својот сопруг го следеше мечот. Имено, камерманот ја улови како аплаудира на еден поен на Медведев, а во тој момент нејзиниот сопруг ја прекина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Откако цел свет го критикуваше Ѓоковиќ сега Федерер е на удар на јавноста поради неодговорно однесување (ФОТО)

Неодамна голем дел од јавноста го критикуваше Новак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адри…