Дома Останати Тенис Сопругата на Коби испрати порака за Ѓоковиќ 📸

Сопругата на Коби испрати порака за Ѓоковиќ 📸

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ изминатата ноќ ја освои својата 24-та Грен-слем титула и ја прослави во чест на легендарниот Коби Брајант.

По завршувањето на финалето во кое победи со 3:0, Ѓоковиќ облече маица на која пишуваше „Мамба засекогаш“, а на неа беше испечатена нивна заедничка фотографија и бројката 24 која асоцира на Коби.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


По финалето се огласи и сопругата на Коби, Ванеса Брајант која му ја честиташе победата на Ѓоковиќ.

„Честитки, Ноле, тој е тој мамба менталитет. Вистинскиот го препознава вистинското“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …