Дома Фудбал Англија Солскјер потврди: Погба се враќа следната недела

Солскјер потврди: Погба се враќа следната недела

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба следната недела ќе се врати на терените, потврди менаџерот Оле Гунер Солскјер.

26-годишниот Французин започна со тренинзи, но сигурнп ќе го пропушти големото градско дерби против Манчестер Сити на 8 март. Сепак, најверојатен датум за играчот да се врати на теренот е 15 март, за натпреварот од 30-то коло против Тотенхем.

„Погба се уште работи на физичката припрема. Нема да почне да тренира со тимот до почетокот на следната недела. После тоа, кога ќе ја врати кондицијата ќе биде спремен за игра“, потврди Солскјер.

Оваа сезона Погба запиша само 7 настапи во Премиер лигата во кои оствари две асистенции, а причина за тоа беше повредата на глуждот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…