Дома Фудбал Останато Солскјер браше изговори за ремито: Топката беше лоша, врнеше и дуваше ветер

Солскјер браше изговори за ремито: Топката беше лоша, врнеше и дуваше ветер

Maнчестер Јунајтед успеа да го преживее гостувањето во Бриж одигрувајќи реми (1:1) во рамките од 1/16 финалето во Лигата на Европа.

Белгискиот претставник беше многу подобар во почетната фаза од натпреварот, но Марсијал успеа да изедначи и да донесе реми за „црвените ѓаволи“ пред реваншот кој ќе го играат на домашен терен.

Меѓутоа тешко дека навивачите се задоволни од она што го прикажа Јунајтед. Повторно Јунајтед изгледаше како тим кој нема највисоки амбоции. После натпреварот Солскјер бараше изговори лошата игра.

„На моменти ни попушташе концентрацијата, но условите на теренот беа лошо. Топката исто така беше проблем и тешко се играше со неа. Можете да земете една и да ја пробајте. Многу е лесна. Условите не беа добри, врнеше дожд и дуваше ветер“, изјави Солскјер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ливерпул не сакал да го доведе Мурињо: Неговото однесување не е за Енфилд!

Жозе Мурињо ја воодушеви Европа кога во 2004 година со Порто ја освои Лигата на шампиони и…