Дома Фудбал Останато Солзите на Винисиус не биле вистински: Се работело за сценарио за филм!

Солзите на Винисиус не биле вистински: Се работело за сценарио за филм!

Винисиус Жуниор го привлече вниманието на медиумите со настапот на прес-конференцијата пред натпреварот против Шпанија каде што се расплака зборувајќи за проблемот со расизмот.

Меѓутоа сега медиумите објавија дека станувало збор за сценарио бидејќи таа прес-конференција била снимана од Нетфликс. Шпанците се согласни дека на трибините на стадионите има расизам, но и тврдат дека Винисиус е тој што провоцира, па дополнително си прави проблеми.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Информацијата дека солзите биле само сценарио за филм дефинитивно уште повеќе ќе ги разгоре страстите.

„Тажно е тоа што се случува секој ден., Не е ова проблем само во Шпанија, туку и во целиот свет. Проблеми имал и мојот татко, јас одлучив да се борам. Сепак, се помалку имам желба да играм фудбал. Сакам да имам статус како на другите, размислував и да заминам, но тогаш расистите ќе го добијат тоа што го сакаат. Ќе се борам до крајот затоа што знам дека имам поддршка“, изјави Винисиус во таа ситуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Еден од најдобрите играчи на Барселона се расплака по елиминацијата 🎥

ПСЖ направи неверојатен пресврт и победи против Барселона во реваншот од четвртфиналето на…