Дома Фудбал Италија Соиграч на Елмас доби казна поради голема глупост

Соиграч на Елмас доби казна поради голема глупост

Соиграчот на Елмас од Наполи, Џанлука Гаетано доби суспензија од два натпревари поради голема глупост.

Гаетано минатата сезона ја помина на позајмица во Кременозе, клбу со кој обезбеди кам-бек после две децении во Серија А. Во решавачкиот период каде што игра неговиот пријател Виторио Паригини на „Ватс Ап“ му напишал порака која гласела:

„Ќе ни подарите ли три бода во петок?“.

Секако дека станува збор за шега и не помислувал дека тоа може да му направи проблем. Меѓутоа на Паригини тоа не му се допаднало и го пријавил во федерацијата, па така Гаетано добил казна од 4.500 евра и суспензија од два натпревари. Тој натпревар Кремонезе на крајот го доби со 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Шпанците тврдат: Кунде останува нерегистриран!

Oвие денови чудна е ситуацијата во Барселона. Одличниот преоден рок на крајот би можел да …