Дома Видео Слободниот удар со кој Стерлинг се посрамоти 🎥

Слободниот удар со кој Стерлинг се посрамоти 🎥

Рахим Стерлинг баш и не се прослави по еден слободен удар во вчерашниот натпревар против Лестер.

Челзи успеа да се пласира во полуфиналето на ФА Купот победувајќи го Лестер на домашен терен со 4:2.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Стерлинг прво промаши пенал во 26. минута, а потоа беше фаулиран во 75.

Тој ја постави топката на 20-ина метри од голот, но шутираше толку лошо од слободен удар, што на видеото од социјалните мрежи изгледаше како да оди и надвор од стадионот.

Челзи во полуфиналето на ФА Купот ќе игра против Манчестер Сити, додека другата полуфинална двојка ја сочинуваат Манчестер Јунајтед и Ковентри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Кошаркарите на Далас на тренинг се мотивираа со – хитот на Цеца! 🎥

Далас Маверикс ја подобри формата пред стартот на разигрувањето во НБА лигата каде што ќе …