Дома Топ вести Следната дестинација на Ибра ќе ги изненади сите!

Следната дестинација на Ибра ќе ги изненади сите!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓На крајот на сезоната Златан Ибрахимовиќ би можел да го напушти Манчестер Јунајтед, а неговата следна дестинација сигурно ќе ги изненади сите.

Имено, неговиот поранешен соиграч Џанлука Замброта отри дека сака да го убеди Ибра кариерата да ја заврши во Индија.

„Дефинитивно ќе се обидам да го убедам да потпише за Делхи. Мислам дека би сакал да дојде и кариерата да ја заврши во Индија“, изјави Замброта.

Доколку навистина дојде до овој трансфер, Ибра ќе биде само еден од многуте ѕвезди како Дел Пјеро, Трезеге, Љумберг, Анелка кој среќата ја најдоа во индиските клубови.

Агнетот на Ибра, Мино Раиола неодамна изјави дека следната дестинација на Златан ќе ги изненади сите, па кога е тој во прашање се е можно!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…