Дома Фудбал Англија Скоро 1000. тестирања во Премиер лигата, два позитивни теста

Скоро 1000. тестирања во Премиер лигата, два позитивни теста

Англиската Премиер лига објави дека после втората рунда на тестирања позитивни на Ковид -19 се две лица, од вкупно 996 тестирани.

Тестирањата на играчите и членовите на сите 20 премиерлигаши беа направени во четврток 21. мај и петок 22. мај.

Да потсетиме, после тестирањата на 17. и 18. мај имаше шест позитивни тестови од вкупно 748 тестови.

Како што практикува, Премиер лигата не сакаше да ги открие заразените лица.

Секој клуб од Премиер лигата во текот на неделата добива 100 тестови. Од вторникот на клубовите им е дозволено да тренираат во мали групи, а целта е сезоната да продолжи на 12. јуни.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…