Дома Останати Кошарка Скариоло: Македонија има квалитетни играчи, посебно Вајли – мораме да бидеме на највисоко ниво!

Скариоло: Македонија има квалитетни играчи, посебно Вајли – мораме да бидеме на највисоко ниво!

Maкедонската кошаркарска репрезентација утре ја чека натпревар против Шпанија, а селекторот на „црвената фурија“ Серџо Скариоло истакна дека Македонија е тим кој може да им направи проблеми, посебно го пофали Џејкоб Вајли.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Против Шпанија утре ќе го отвориме главниот циклус од квалификации за Светското првенство во 2023 година откако нашата селекција го помина претквалификацискиот филтер. Скариоло ги предупреди своите кошаркари дека Македонија е квалитетен ривал.

„Македонија има играчи за европско ниво, посебно мислам на Џејкоб Вајли. Вајли има голем потенцијал и тој е кошаркар кој може да ни направи многу проблеми. Ќе играме против селекција која има брзи играчи и агресивни плејмејкери. За да победиме ќе треба да одиграме на највисоко ниво“, изјави Скариоло.

Натпреварот помеѓу Македонија и Шпанија се игра утре со почеток во 19:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…