Дома Останати Кошарка НБА Скандал во НБА: Кошаркар се обложувал на сопствените настапи!?

Скандал во НБА: Кошаркар се обложувал на сопствените настапи!?

Кошаркарот на Торонто Рапторс, Џонтеј Портер е исфрлен од екипата и против него е отворена истрага поради сомневање дека се обложувал на своите настапи во најсилната кошаркарска лига.

Медиумите од САД пренесуваат дека НБА лигата стигнала до докази дека Портер одреден период се обложувал на неговите настапи за Торонто и ако тоа се потврди веројатно го чека подолга пауза.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во мечот против Клиперс Портер се обложил дека ќе има помалку од 5.5 поени, 4.5 скокови, 1.5 асистенции и 0.5 тројки по натпревар. На тој натпревар Портер не се ни обиел да шутне за три поени, асистирал еднаш и додал три скока. Поени не постигнал бидејќи одиграл само четири минути.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …