Дома Видео Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во осминафиналето во ЛЕ.

Црвено-белите во Милано исто како и во Белград покажаа одлично издание и ако се пласираа понатаму немаше да биде никакво изненадување.

На Сан Сиро натпреварот заврши со резултат 1:1, но се можеше да биде поинаку ако во 68. минута не се истакна Џиџи Донарума.

После еден прекин Бен некако успеа да шутира, топката одеше во мрежата, но Донарума успеа да одбрани на самата гол линија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…