Дома Трансфер зона Сити спрема рекордна понуда за Гвардиол

Сити спрема рекордна понуда за Гвардиол


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Хрватскиот дефанзивец, Јошко Гвардиол ќе биде примарна трансфер цел на Манчестер Сити на лето.

Гвардиол е желба на голем број тимови од Европа, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи Манчестер Сити.

„Граѓаните“ сакаат да ја победат конкуренцијата и спремаат понуда која не се одбива. Имено, понудата со вклучени бонуси може да достигне неверојатни 100 милиони фунти.

Познато е дека Челзи и Реал Мадрид веќе подолго време се заинтересирани за дефанзивецот, но Сити сака да ја победи конкуренцијата.

Пеп Гвардиола го посочил Хрватот како примарна трансфер цел и Сити нема да жали пари да го донесе на „Етихад“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус ја најде замената за Погба

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Јувентус е во потрага…