Дома Трансфер зона Симеоне е упорен – го сака Кавани!

Симеоне е упорен – го сака Кавани!

Стратегот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне сериозно запнал во неговиот клуб да пристигне еден искусен напаѓач.

Имено, популарниот Чоло сака да го ангажира искусниот Единсон Кавани кој ја игра последната сезона во тимот на ПСЖ.

Кавани е најдобар стрелец во историјата на францускиот клуб постигнувајќи 195 погодоци на вкупно 288 натпревари за ПСЖ.

Во јануари тој ќе биде слободен да преговара со неговиот следен клуб во кој би се преселил следното лето како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се сеќавате на Макси Лопез? На 37 години е пред поптпис со нов клуб

Maкси Лопез посебно познат стана со скандалот кој го направи неговата сопруга Ванда Нара к…