Дома Македонски спорт Мак фудбал Силекс против Карабах во првото коло од квалификациите за ЛШ

Силекс против Карабах во првото коло од квалификациите за ЛШ

На денешната ждрепка во Нион беше решено дека македонскиот вицешампион Силекс ќе се соочи со Карабах во квалификациите во Лигата на шампиони.

Екипата од Кратово ќе се соочи со незгодниот противник од Азербејџан, кој инвестира многу пари во екипата.

Доколку Силекс биде елиминиран од Карабах, тоа нема да значи крај за европските возбудувања, зашто ќе игра во второто квалификациско коло од Лига Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ПМФЛ: Работнички сака прва победа во Велес, Борец продолжување на серијата

Со натпреварот од 15:00 часот денес помеѓу Борец и Работнички ќе се отвори 7-коло во макед…