Дома Фудбал Останато Се сеќавате на Роке Санта Круз? Вчера направи фантастичен гест!

Се сеќавате на Роке Санта Круз? Вчера направи фантастичен гест!

Роке Санта Круз е жива легенда во Паргвај, а во овој момент настапува за Олимпису Асунсион.

Во последниот натпревар за својот тим против Спортива Лукуено тој поради повреда мораше да ја напушти играта, ногата му беше во крв, но Санта Круз не се налути.

Имено, тој после натпреварот во својот дом го повика Рикардо Кабрера играчот кој го повреди.

Кабрера веднаш после стартот се извини, но без оглед на тоа доби критики од спортската јавноста во Паргвај.

После дружењето двајцата објавија заедничка фотографија на Инстаграм, а дефанзивецот се заблагодари на искусниот напаѓач за убавиот приме и за тоа што разбрал што всушност се случило.

Санта Курз Европа најмногу го памети по неговиот осумгодишен период во Баерн (од 1999 до 2007 година).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: „Граѓаните“ во шок, „ѓаволски“ добро полувреме на Јунајтед

Манчестер Јунајтед го одигра најдоброто полувреме оваа сезона и има висока предност од 2:0…